Μαζεύουμε καπάκια για καλό σκοπό!

///Μαζεύουμε καπάκια για καλό σκοπό!

Μαζεύουμε καπάκια για καλό σκοπό!

Στα πλαίσια της πολυσχιδούς κοινωνικής δράσης του Ομίλου μας, πριν από περίπου 10 μήνες αναλάβαμε μια σημαντική πρωτοβουλία για να βοηθήσουμε τους μαθητές ΑμεΑ  Ειδικού Γυμνασίου & Λυκείου Ιλίου, συλλέγοντας τα γνωστά πλαστικά καπάκια που χρησιμοποιούνται για τα αναπηρικά αμαξίδια και ειδικά τεχνικά βοηθήματα σε παιδιά που το έχουν ανάγκη!Νέο Φροντιστήριο  Φροντιστήριο μέσης εκπαίδευσης

Στόχος μας ήταν η ευαισθητοποίηση και η ανάπτυξη κοινωνικής συνείδησης των μαθητών μας καθώς και η αποτελεσματικότερη βοήθεια των παιδιών που το έχουν ανάγκη.
Το αποτέλεσμα αυτής της προσπάθειας ήταν η συγκέντρωση μεγάλων ποσοτήτων από τα καπάκια αυτά, χάρη στην ευαισθητοποίηση που έδειξαν οι μαθητές, το διδακτικό και το διοικητικό προσωπικό των Φροντιστηρίων μας.
Η συνεισφορά και η αγάπη των όλων ήταν πολύτιμη! Η προσπάθεια μας θα συνεχιστεί και αυτή τη χρονιά!
2018-10-22T04:52:09+00:00