Νέα Ερυθραία- Η ομάδα μας

Διεύθυνση σπουδών

Βασίλης ΜήτρουΜαθηματικός

Βασίλης Μήτρου – Μαθηματικός

Απόφοιτος της Σχολής Θετικών Επιστημών Πανεπιστημίου Πατρών, τμήματος Μαθηματικού με κατεύθυνση Υπολογιστικά Μαθηματικά και Πληροφορική. Σεμινάρια στην ειδική αγωγή, διαπολιτισμική εκπαίδευση και εκπαιδευτικό λογισμικό.
Εργάζεται από το 2005 στο νέο φροντιστήριο. Έχει συγγράψει φροντιστηριακά βιβλία για όλες τις τάξεις του λυκείου.
Από το 2013 είναι υπεύθυνος σπουδών στο νέο φροντιστήριο της Νέας Ερυθραίας.

Γιώργος ΠανούσηςΜαθηματικός

Γιώργος Πανούσης – Μαθηματικός

Απόφοιτος της Σχολής Θετικών Επιστημών Πανεπιστημίου Αθηνών, τμήματος Μαθηματικού με κατεύθυνση Εφαρμοσμένα Μαθηματικά. Σεμινάρια στην ειδική αγωγή και εκπαιδευτικό λογισμικό.
Εργάζεται από το 2006 στο νέο φροντιστήριο. Έχει συγγράψει φροντιστηριακά βιβλία για όλες τις τάξεις του Λυκείου. Είναι μέλος της μαθηματικής εταιρίας.
Από το 2013 είναι υπεύθυνος σπουδών στο νέο φροντιστήριο της Νέας Ερυθραίας.

Μάνος ΠαπαδημητρίουΦιλόλογος

Μάνος Παπαδημητρίου

Χρήστος ΤσιούρηςΦιλόλογος

Χρήστος Τσιούρης

Απόφοιτος της Φιλοσοφικής Σχολής του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων με μεταπτυχιακή ειδίκευση στον τομέα Μεσαιωνικής και Νεοελληνικής Φιλολογίας. Μέλος του Ομίλου Συγγραφέων Καθηγητών. Με φροντιστηριακή πείρα 18 ετών.

Εκπαιδευτικό Προσωπικό

Θοδωρής ΦραγκήςΦυσικός

Θοδωρής Φραγκής – Φυσικός

Ειρήνη ΚανελλοπούλουΦιλόλογος

Ειρήνη Κανελλοπούλου – Φιλόλογος

ΌνομαΕιδικότητα

Όνομα-ειδικότητα

ΌνομαΕιδικότητα

Όνομα-ειδικότητα

Διοικητικό Προσωπικό

Μαριλένα Χέλμη

Είναι απόφοιτος του τμήματος Λογιστικής και Χρηματοοικονομικής
Εργάζεται από το 2008 στη θέση της γραμματειακής υποστήριξης στο νέο φροντιστήριο Κυψέλης, Άνω Κυψέλης και Αμπελοκήπων.
Από το 2016 είναι υπεύθυνη γραμματείας στο νέο φροντιστήριο της Νέας Ερυθραίας.

Εξωτερικοί συνεργάτες

Δημήτρης ΠετρούνιαςΨυχοεκπαιδευτής - Εκπαιδευτικός

Δημήτρης Πετρούνιας – Ψυχοεκπαιδευτής – εκπαιδευτικός

Aπόφοιτος του Μαθηματικού τμήματος στο Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών και απόφοιτος του University of East London στο τμήμα Ψυχολογίας. Μετέπειτα ακολούθησε μεταπτυχιακές σπουδές Κλινικής-Κοινοτικής Ψυχολογίας στο ίδιο Πανεπιστήμιο. H αγάπη του για τον αθλητισμό τον ώθησε να εξειδικευτεί στην Αθλητική Ψυχολογία στο Πανεπιστήμιο του Hamilton αλλά και να επιμορφωθεί εξ αποστάσεως στο Barcelona soccer coaches clinic αποκτώντας γνώση, που μετέπειτα αποδείχθηκε πολύτιμη, αποκτώντας και πιστοποίηση προπονητή από την UEFA. Αυτό το διάστημα παρέχει τις υπηρεσίες του στον Παναθηναικό,έχει συνεργασία με την Ελληνική Παραολυμπιακή Επιτροπή για την προετοιμασία των πρωταθλητών στους Παραολυμπιακούς του 2020 στο Τόκιο, είναι επιστημονικός συνεργάτης στο Giannakis Academy και πλαισιώνει το τεχνικό επιτελείο της Εθνικής Ελλάδος Ακρωτηριασμένων. Παράλληλα με τις σπουδές του επιμορφώνεται συνεχώς σε ψυχομετρικά και διαγνωστικά εργαλεία ώστε να ενισχύσει περαιτέρω την δυναμική συνεργασία του με τα φροντιστήρια μέσης εκπαίδευσης «ΝΕΟ”. Αυτό το διάστημα ολοκλήρωσε επιτυχώς τις εξειδικεύσεις της Παιδοψυχολογίας-Παιδοψυχιατρικής και του Οικογενειακού Δικαίου για Κοινωνικούς επιστήμονες στο Πανεπιστήμιο Αιγαίου και τώρα πλέον επιμορφώνεται στο Life Coaching ώστε να αποκτήσει νέες μεθόδους μετάδοσης της πληροφορίας σε αθλητές και μαθητές. Τέλος προετοιμάζει να εκδόσει το πρώτο του βιβλίο.