Πρότυπα σχολεία

Πρότυπα σχολεία 2020-11-08T22:40:54+02:00

ONLINE ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΑ ΠΡΟΤΥΠΑ ΣΧΟΛΕΙΑ

Το νέο φροντιστήριο με την εμπειρία και την τεχνογνωσία των 52 χρόνων στο χώρο της φροντιστηριακής εκπαίδευσης σχεδίασε ένα πλήρες πρόγραμμα που στοχεύει στην προετοιμασία των μαθητών της Στ’ Δημοτικού για εισαγωγή σε Πρότυπα Σχολεία και την απόκτηση Υποτροφιών από Ιδιωτικά. Η προετοιμασία των μαθητών βασίζεται στην αξιοπιστία και εστιάζει στην κατάκτηση της γνώσης και της δημιουργίας βάσεων για το Γυμνάσιο.
Το νέο φροντιστήριο καινοτομεί!
Με σύμμαχο τα πλέον υπερσύγχρονα τεχνολογικά μέσα, η προετοιμασία για εισαγωγή στα Πρότυπα Σχολεία γίνεται και διαδικτυακά!!
Με την πλατφόρμα Big Blue Button της εταιρείας Κeyschool, οι μαθητές της ΣΤ΄ Δημοτικού μπορούν να προετοιμαστούν με την αρωγή πάντα των έμπειρων και εξειδικευμένων καθηγητών μας και των κατάλληλων βιβλίων που είναι απόλυτα εναρμονισμένα με τις απαιτήσεις των εξετάσεων για τα Πρότυπα Γυμνάσια.
Μπορείτε να πληροφορηθείτε για τη μέθοδο προετοιμασίας για Εισαγωγή στα Πρότυπα Σχολεία εδώ  .